„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „საგარეჯოს ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით, საგარეჯოს N3 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერის პირველი მოადგილე ალექსი გილაშვილი, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე ლელა მარიდაშვილი, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერიის განათლების, კულტურის, ძეგლთა დაცვის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საკითხთა სამსახურის უფროსი არჩილ ჯაბადარი, საგარეჯოს რესურსცენტრის უფროსი მანანა ცუცქირიძე, საგანმანათლებლო სექტორის წარმომადგენლები, სკოლის დირექტორები და პედაგოგები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა 2018-2019 სასწავლო წლის „საგარეჯოს ეტალონ მოსწავლეს“ მედეა სიფროშვილს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის „ოქროს ფონდის“ წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის „ოქროს ფონდის“ წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი მის მშობლიურ საგარეჯოს N1 საჯარო სკოლასაც გადაეცა.
ღონისძიების დაწყებამდე, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერის პირველმა მოადგილემ ალექსი გილაშვილმა განაცხადა, რომ „ეტალონის“ გამარჯვებულს მუნიციპალიტეტის მერია იანვრიდან, ყოველთვიურად 100 ლარს გადასცემს. ხოლო კონკურსში მონაწილე სპეციალური საჭიროების მქონე მოსწავლეს ტატო სულიკაშვილს კი სპეციალურ საჩუქარს.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „საგარეჯოს ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.