დღეს სტუდენტთა საგრანტო კონკურსი ტარდება.
შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი სტუდენტებს აფრთხილებს:
„გამოცხადდით საგამოცდო ბარათზე აღნიშნულ მისამართზე, ბარათზე მითითებული განრიგის მიხედვით და გაიარეთ რეგისტრაცია;
გაითვალისწინეთ, რომ რეგისტრაცია იწყება გამოცდის დაწყებამდე ერთი საათით ადრე (ბარათზე მითითებულია რეგისტრაციის დაწყების დრო), რეგისტრაციის დამთავრების შემდეგ კი გამოცდაზე არცერთი აპლიკანტი აღარ დაიშვება;
გახსოვდეთ, რომ აკრძალულია გამოცდაზე ნებისმიერი ნივთის შეტანა, გარდა წყლის (პლასტმასის ბოთლით), პირადი ჰიგიენის ნივთებისა და სურვილის შემთხვევაში, შავი ფერის გელიანი (ე.წ. ტუშის) კალმისა (0,5-0,7 მმ. ბურთულიანი წვერით);
მოათავსეთ მობილური ტელეფონები და სხვა პირადი ნივთები (წიგნები, ჩანთები და სხვ., რომელთა შეტანა საგამოცდო აუდიტორიაში არ შეიძლება) კოორდინატორის მიერ სპეციალურად გამოყოფილ ადგილზე“,-ნათქვამია შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
წელს დაფინანსების გასაუმჯობესებლად 4 500-ზე მეტი სტუდენტი დარეგისტრირდა. იმ შემთხვევაში, თუ სტუდენტი ვერ შეძლებს დაფინანსების გაუმჯობესებას, აქამდე მოპოვებული გრანტი შეუნარჩუნდება.