პირველკლასელთა რეგისტრაცია სამ ეტაპად ხორციელდება.
საყოველთაო ელექტრონული რეგისტრაცია, რომელიც 8 მაისს დაიწყება და 1 ივნისის ჩათვლით გაგრძელდება, ამ პროცესის მე-2 ეტაპია.
ელექტრონული რეგისტრაცია განხორციელდება განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ვებ-გვერდზე.
პირველკლასელების საჯარო სკოლაში ელექტრონულად დარეგისტრირების ინსტრუქცია იხილეთ ბმულზე.
II ეტაპზე რეგისტრირებული მოსწავლის ჩასარიცხად აუცილებელი დოკუმენტების მიღება განხორციელდება 2 ივნისიდან 15 ივნისის ჩათვლით.
შეგახსენებთ, რომ პირველკლასელთა რეგისტრაციის I ეტაპი (რომელიც სკოლებში ხორციელდება და არა ელექტრონულად) 10 აპრილს დაიწყო და 24 აპრილს დასრულდა.
ხოლო III ეტაპი 19 ივნისიდან 30 ივნისის ჩათვლით გაგრძელდება. რეგისტრაცია ამ შემთხვევაში, ისევე როგორც I ეტაპზე, სკოლებში ხორციელდება. III ეტაპზე რეგისტრაცია განხორციელდება II ეტაპის დასრულების შემდგომ გამოთავისუფლებულ ვაკანტურ ადგილებზე, მოსწავლის ჩასარიცხად აუცილებელი დოკუმენტაციის წარდგენის საფუძველზე.
გაითვალისწინეთ, რომ I და II ეტაპზე მოსწავლის ჩასარიცხად აუცილებელი დოკუმენტების განსაზღვრულ ვადებში წარუდგენლობის შემთხვევაში, რეგისტრაცია ავტომატურად უქმდება.
2017-2018 სასწავლო წელს, ზოგადი განათლების დაწყებით საფეხურზე სწავლის დაწყების უფლება აქვთ იმ მოსწავლეებს, რომელთა ასაკი შეესაბამება კანონით განსაზღვრულ მოთხოვნებს, ანუ სწავლის დაწყებისთვის უსრულდებათ 6 წელი.