„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „ქარელის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით ქარელის N2 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე ნუგზარ სამხარაძე, მუნიციპალიტეტის მერიის განათლების, კულტურის და სპორტის სამსახურის უფროსი ვასილ ბაქრაძე, რესურსცენტრის უფროსი გიორგი კობახიძე, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე ნუგზარ სამხარაძე დღეს იუბილარია და დაბადების დღეს ქარელის ყველაზე ნიჭიერი ახალგაზრდების მილოცვით, „ეტალონში“ აღნიშნავს.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის ქარელის ეტალონ მოსწავლეს“, სალომე სებისკვერაძეს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ აბანოს საჯარო სკოლას - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „ქარელის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.