მიხეილ ბატიაშვილი: „ჯვრის მონასტერთან დაკავშირებით პრობლემა დროებით გადაჭრილია, მაგრამ სამუშაოები განსახორციელებელია“
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრ მიხეილ ბატიაშვილის განცხადებით, ჯვრის მონასტერთან დაკავშირებით, პრობლემა დროებით გადაჭრილია, მაგრამ ამ მიმართულებით სამუშაოები განსახორციელებელია.
მისი თქმით, ადგილები, სადაც გარევაჭრობა მიმდინარეობს, მოსაწესრიგებელია.
„ჩვენი მხრიდან მუშაობა დაწყებულია უკვე დაწყებულია იმაზე, თუ როგორ მოვაწესრიგოთ ეს ყველაფერი. ქალაქშიც ბევრ ადგილას გვაქვს ქაოტური ვითარება, რომლებიც სასწრაფო რეჟიმში საჭიროებს მოწესრიგებას. არის მზაობა, რომ გადაიდგას კონკრეტული ნაბიჯები, რათა აღნიშნული მოწესრიგებული იყოს, როგორც ტურისტებისთვის, ასევე ჩვენთვის. განსახორციელებელ ღონისძიებებზე მუშაობა მიმდინარეობს. დღევანდელი სიტუაცია მართლაც არასახარბიელოა, რომელიც იწვევს გაუგებრობას. ძალიან მალე წარმოვადგენთ, რა უნდა გაკეთდეს ამისთვის“, – განაცხადა მიხეილ ბატიაშვილმა.
მცხეთის ჯვრის მონასტერი ორი დღის განმავლობაში დაკეტილი იყო. მონასტერი დღეს გაიხსნა. როგორც საპატრიარქოში აცხადებდნენ,  მონასტრის დაკეტვა გარევაჭრობას უკავშირდებოდა.