სართიჭალის N2 საჯარო სკოლაში ლიდერი დირექტორის, მარიამ გარაშვილის ინიციატივით, ინოვაციური საგანმანათლებლო პორტალის, Izrune.ge-ს პრეზენტაცია გაიმართა.
წარმატებულ მასწავლებლებს, მოსწავლეებსა და მშობლებს პორტალი თავად ავტორმა, გოჩა ტყეშელაშვილმა გააცნო და იზრუნეს ტესტები მათთან ერთად პირდაპირ რეჟიმში გაიარა.
Izrune.ge-ს საგანმანათლებლო, მამოტივირებელმა და ინდივიდუალურ-გუნდურმა მიდგომებმა აუდიტორიის ოვაციები დაიმსახურა.
აღსანიშნავია, რომ მასპინძელი სკოლა უკვე 2 წელია, საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონზე“ პირველობას არავის უთმობს, ასე რომ, შეხვედრას განსაკუთრებული სტუმრები -  „2016-2017 სასწავლო წლის გარდაბნის ეტალონი მოსწავლე“ თამარ პაქსაშვილი და „2017-2018 სასწავლო წლის გარდაბნის ეტალონი მოსწავლე“ გიორგი გენგაშვილი ესწრებოდნენ.
მათი თქმით, „ეტალონში“ მიღებული გამოცდილება Izrune.ge-ზე შეისხავს წარმატების ფრთებს...
თავისი მოსწავლეების წარმატებითა და აქტიური მშობლების იმედით ამაყი დირექტორის, მარიამ გარაშვილისა და აუდიტორიის შეფასებით, კი პორტალი განათლების მომავალია, რომელშიც სართიჭალის N2 საჯარო სკოლა აქტიურად ჩაერთვება და პირველობისთვისაც დაიწყებს ზრუნვას.
შეხვედრაზე განათლებისა და წინსვლის სურვილი კიდევ ერთმა უპრეცენდენტო ინიციატივამ გააღვივა - 2018-2019 სასწავლო წელს პირველად გამოვლინდება „საქართველოს ეტალონი პედაგოგი“ და მას საჩუქრად თბილისში ოროთახიანი ბინა გადაეცემა.
წარმატებული სამშენებლო კომპანია „ონიქს დეველოპმენტი“ აღნიშნულ საჩუქარს სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, Izrune.ge-ს მონაცემებზე დაყრდნობით, მომავალ თაობაზე მზრუნველი ადამიანების დაფასებისა და წახალისების მიზნით აწესებს.