ქუთაისის საგანმანათლებლო რესურცენტრში ინოვაციური საგანმანათლებლო პორტალის, izrune.ge- ს პრეზენტაცია გაიმართა.
შეხვედრა, რომელსაც ქუთაისის რესურცენტრის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი გიგა ციბაძე, სკოლის დირექტორები და მასწავლებლები ესწრებოდნენ, ერთერთი წევრის დაბადების დღისადმი მიძღვნილი სიმღერით დაიწყო და ამაღლებულ ნოტაზე გაგრძელდა.
აუდიტორიას პორტალი თავად ავტორმა, გოჩა ტყეშელაშვილმა გააცნო და izrune.ge - ს ხელმისაწვდომობამ, მისმა შემეცნებითმა, სახალისო და ინდივიდუალურ - გუნდურმა მიდგომებმა დამსწრეთა ოვაციები დაიმსახურა.
დირექტორთა შეფასებით, პორტალი შვილების სასწავლო პროცესში მშობელთა აქტიური ჩართვისა და სასკოლო ცხოვრების გაუმჯობესების საუკეთესო საშუალებაა. ამდენად, ყველა კეთილგონიერი მშობელი, რომელსაც შვილისთვის ბედნიერი მომავალი სურს, izrune.ge - ს დიდ ოჯახს შეუერთდება.
შეხვედრის დასასრულს, საგანმანათლებლო აქტივობების ვებ-გვერდ etaloni.ge-ზე 2017-2018 სასწავლო წელს სკოლისა და სკოლაში მიმდინარე სასწავლო-სააღმზრდელო პროცესების წარმოჩენა-წახალისებისთვის სკოლებსა და წარმატებულ დირექტორებს მადლობის სიგელები თავად პროექტის ავტორმა გადასცა და უპრეცენდენტო ინიციატივაც გააჟღერა - 2018-2019 სასწავლო წელს პირველად გამოვლინდება „საქართველოს ეტალონი პედაგოგი“ და მას საჩუქრად თბილისში ოროთახიანი ბინა გადაეცემა.
წარმატებული სამშენებლო კომპანია „ონიქს დეველოპმენტი“ აღნიშნულ საჩუქარს სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, Izrune.ge-ს  მონაცემებზე დაყრდნობით, მომავალ თაობაზე მზრუნველი ადამიანების დაფასებისა და წახალისების მიზნით აწესებს.