''ტექნოლოგიების განვითარების ფონზე, მოგეხსენებათ ჩვენი შვილები ”აიფონებში”, ”აიპადებში” არიან ჩამძვრალი, ეზოში ჩასვლაც არ უნდათ და ხშირ შემთხვევაში ფიზიკურ აქტივობას მოკლებული არიან'' - ამის შესახებ, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ თბილისის 103-ე სკოლის გახსნის ღონისძიებაზე განაცხადა.
''ტექნოლოგიების განვითარების ფონზე, მოგეხსენებათ ჩვენი შვილები ”აიფონებში”, ”აიპადებში” არიან ჩამძვრალი, ეზოში ჩასვლაც არ უნდათ და ხშირ შემთხვევაში ფიზიკურ აქტივობას მოკლებული არიან.
ჩვენ ვაპირებთ სკოლის ბაზაზე არამარტო ფიზკულტურის გაკვეთილით, არამედ მის გარეთაც შევქმნათ მოტივი ყველა ბავშვისთვის, რომ იყოს აქტიურად ჩართული სპორტში. ჩვენ ვაპირებთ, ბავშვების ჩართულობა ჯანსაღი ცხოვრების წესში გადაიზარდოს. დარწმუნებული ვართ, ბავშვებს უნდათ ამ მიმართულებით განვითარება”, - დასძინა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა.