აბიტურიენტების საყურადღებოდ!
04-01-2017
რა უპირატესობა გააჩნია ელექტრონულ გამოცდას?
როგორც შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი აცხადებს, ელექტრონული ტექსტის შემთხვევაში, განსხვავებით ნაბეჭდისაგან, არ არის შეზღუდული მრავალფეროვანი ვიზუალური მასალის გამოყენების კუთხით, უფრო მარტივია გამოსახულების მაღალი ხარისხის მიღწევაც.
ეს ყველაფერი მნიშვნელოვნად ამარტივებს კონკრეტული დავალების აღქმას, იძლევა ერთი დავალების ერთ გვერდზე, წაკითხვისათვის მაქსიმალურად მოსახერხებლად განთავსების, ფერების გამოყენების შესაძლებლობას, გარდა ამისა, შესაძლებელი ხდება დავალების, ტექსტის გაცილებით ეფექტურად ორგანიზება და მიწოდება კონკრეტული დავალების სპეციფიკის გათვალისწინებით.
ელექტრონული პროგრამა ძალიან მარტივი მოსახმარია. მხოლოდ ორი ღილაკის გამოყენებაა საჭირო იმისათვის, რომ აპლიკანტმა გვერდიდან გვერდზე გადაფურცლოს ელექტრონული ბუკლეტი. გარდა ამისა, მონაწილეს შეუძლია გაადიდოს, ბევრად უფრო ადვილად აღსაქმელი გახადოს კონკრეტული დავალება და ა. შ.