ცაგერის მუნიციპალიტეტის, ორბელის საჯარო სკოლაში მოსწავლეები იღებენ საფუძვლიან განათლებას, წარმატებით ეუფლებიან საგნობრივ ცოდნას და აქტიურად მონაწილეობენ სასკოლო ცხოვრებაში, რაც პროფესიონალი პედაგოგებისა და ადმინისტრაციის დამსახურებაა.
მოსწავლეთა მრავალმხრივი განვითარება, საინტერესო სასწავლო პროცესი, უსაფრთხო გარემო... ერთიანად ქმნის სკოლის კონცეფციას, სწავლა კეთებით კი წარმატებით დამკვიდრებული მიდგომა გახლავთ.
ამ ჰოლისტური მიდგომების დასტურია ორბელის საჯარო სკოლაში ჩატარებული ინგლისური ენის გაკვეთილი: We Learn Fruits and Vegatables.
საგნის პედაგოგი, მაია კვენეტაძე ცდილობს, გაკვეთილი ბავშვებისთვის იყოს სახალისო, საინტერესო, მრავალფეროვანი და როგორც სკოლაში გვიამბობენ, ასე ნასწავლი უცხოური სიტყვები პატარებს არასოდეს ავიწყდებათ.
„ჩვენ ვსწავლობთ ხილს და ბოსტნეულს - ხალისით და თამაშ-თამაშით ნასწავლი ინგლისური საინტერესოა, გაკვეთილი კი ყოველთვის სახალისო“, - ნათქვამია გავრცელებულ ინფორმაციაში.