ახალციხის N7 საჯარო სკოლის პროფესიონალი პედაგოგიური საზოგადოება, უწყვეტად ზრუნავს მოსწავლეებმა მიიღონ საფუძვლიანი განათლება და ამ მიმართულებით, ხარისხიანი საგაკვეთილო პროცესის მიმდინარეობის პარალელურად, აღსაზრდელებს მრავალფეროვან შემეცნებით-საგანმანათლებლო აქტივობებს სთავაზობენ.
მასშტაბური ღონისძიებებით შეუერთდა ახალციხის N7 საჯარო სკოლა „დედაენის დღესაც“.
ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებლის, ინგა ნასყიდაშვილის ხელმძღვანელობით მოეწყო „იაკობ გოგებაშვილის კვირეული“, და როგორც სკოლაში გვიამბობენ, მასში „ჩაერთნენ მოსწავლეები, მასწავლებლები, აღმზრდელები“.
4 დღის განმავლობაში, ახალციხის N7 საჯარო სკოლაში მრავალფეროვანი თემატური აქტივობები მიმდინარეობდა: წარმოადგინეს იაკობ გოგებაშვილის ბიოგრაფია, ისაუბრეს მის შემოქმედებაზე; შემდეგ მოეწყო ანბანის გაცილება; მესამე დღეს მოსწავლეებმა, პედაგოგებთან ერთად, მიმოიხილეს საქართველოს სხვადასხვა კუთხეები, ღონისძიების დასასრულს კი ჩატარდა „კითხვის საათი“.
ღონისძიება იყო სახალისო და საინტერესო - სასკოლო საზოგადოებამ ვრცლად ისაუბრა სახელმწიფო ენის მნიშვნელობაზე, მისი დაცვის აუცილებლობაზე და კიდევ ერთი დაუვიწყარი დღე-სასწაული აჩუქა მშობლიურ სკოლას.