ტყიბულის მუნიციპალიტეტის სოფელ გელათის საჯარო სკოლაში 2023-2024 სასწავლო წლის მანძილზე პროექტი „მემკვიდრეობის მცველები“ წარმატებით განხორციელდა.
პროექტის ფარგლებში, სკოლაში საინტერესო აქტივობები ჩატარდა.
პროექტის დასასრულს, კი მოსწავლეებმა სცენაზე გაითამაშეს ნოდარ დუმბაძის იმ ნაწარმოებების („ბოშები“, „ჰელადოს“, „მე ვხედავ მზეს“) სცენები, რომლებშიც მთავარ როლებს სწორედ საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლები იკავებდნენ.
სპექტაკლის რეჟისორი და მუსიკალური გამფორმებელი სამოქალაქო კლუბ „გაენათის“ ლიდერი მასწავლებელი ელისო მაწკეპლაძე გახლდათ. პერსონაჟების ჩაცმულობაზე იზრუნეს სკოლის პედაგოგებმა: ნინო ბუხაიძემ, ეკა ნიშნიანიძემ, ხათუნა ჭეიშვილმა.
სპექტაკლის ქორეოგრაფიაზე კი ამავე სკოლის მეთერთმეტე კლასის მოსწავლემ, ბარბარე ბიბილეიშვილმა იზრუნა.
სპექტაკლის წარმატებით დადგმასა და წარმოდგენაზე უდიდესი წვლილი შეიტანეს მთელმა სასკოლო საზოგადოებამ (ადმინისტრაცია, კლასის ხელმძღვანელები, მოსწავლეთა უმრავლესობა, მშობლები).
აღნიშნულმა აქტივობამ მოსწავლეთა დიდი ინტერესი გამოიწვია. მათ გამოთქვეს მზაობა, რომ მომავალში კვლავ მიიღებდნენ მონაწილეობას თეატრალურ წარმოდგენებში.
სპექტაკლის შემდეგ შემდეგ მოსწავლეებმა ფერად ფურცლებზე წერილობით შეაფასეს აქტივობა.
აქტივობა განხორციელდა სამოქალაქო განათლების პროგრამის ფარგლებში.