ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტაბაკინის საჯარო სკოლაში თითოეული მოსწავლის ინტერესებზე მორგებული გარემოა შექმნილი. იქ არაერთი აქტივობა თუ ღონისძიება ეწყობა.
ახლახან, სკოლაში ფულის გლობალური კვირეულს შეუერთდნენ. ეროვნული ბანკისა და „ფინედუს“ ორგანიზებული კამპანიის - „დაიცავი შენი ფული, დაიცავი შენი მომავალი“ ფარგლებში V-VI კლასის მოსწავლეებმა TBC ბანკის წარმომადგენელ - დურმიშხან ყააზაიშვილს უმასპინძლეს.
სტუმარი მათ ფინანსური, ეკონომიკური და სამეწარმეო საკითხების შესახებ ესაუბრა. შედეგად, მოსწავლეებს, ფულთან და მის უსაფრთხოებასთან დაკავშირებით, ცნობიერება აუმაღლდათ.  შეხვედრის შემდეგ მათ სიმბოლური საჩუქრები გადაეცათ.
სკოლაში ევროპელი ავტორების დღეზეც აღინიშნა. ამასთან დაკავშირებით, დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეებმა შარლ პეროს ზღაპრები წაიკითხეს. გარდა ამისა, მკითხველთა კლუბ „ბალავარის“ წევრებს კლუბის ერთ-ერთმა ხელმძღვანელმა - ლია წაქაძემ გერმანელი მწერლის - ჰერმან ჰესეს ნაწარმოების - „სამი ცაცხვის ხე“ ქართული თარგმანის პრეზენტაცია წარუდგინა, რომელიც თავად პედაგოგმა თარგმნა.