ერთ თვეზე მეტია, რაც ახალი საიტი izrune.ge - ინტერნეტ-სივრცეში გამოჩნდა. საიტის უნიკალურობიდან გამომდინარე, მოსწავლეების და მშობლების ყურადღება მალე მიიქცია და პოპულარულობაც მოიპოვა. როგორ დაეხმარება საიტი მოსწავლეს სასწავლო პროგრამის უკეთ ათვისებაში და როგორი იქნება მშობლების ჩართულობა შვილის სწავლა-განვითარების პროცესში, ამის შესახებ საიტის მენეჯერს თიკი ტყეშელაშვილს ვესაუბრეთ.
საუბარი დავიწყოთ  izrune.ge  -ს იდეით, რას მოიცავს ეს პროექტი და რატომ უნდა ჩაერთვნენ მასში სკოლის მოსწავლეები და მათი მშობლები?
izrune.ge არის მოსწავლეთა ტესტირების ინოვაციური საიტი, რომლის მთავარი მიზანია მშობლის ჩართულობის გაზრდა შვილის აღზრდა-განათლება-წახალისების პროცესში. მოსწავლეებს აქვთ საშუალება საკუთარი კლასის შესაბამისად ყოველდღიურად ივარჯიშონ მათთვის სპეციალური ალგორითმით შექმნილ უნიკალურ ტესტებში, გაიმეორონ და გაამყარონ განვლილი მასალა, ხოლო თავის მხრივ მშობლებს, და ხაზი მინდა გავუსვა იმას, რომ არა მარტო მშობლებს, არამედ მთლიანად ოჯახს, აქვს საშუალება თვალყური მიადევნოს ბავშვის განვითარებას, მონაწილეობა მიიღოს მისი აღზრდა-განათლების და წახალისების პროცესში, იამაყოს მისი მიღწევებით.