ახალი 2023-2024 სასწავლო წელი 15 სექტემბერს იწყება. სასკოლო საზოგადოება საათობრივ ბადეს ელოდება, რომელშიც კლასების მიხედვით არის გაწერილი თითოული საგნის კვირეული საათი. მართალია, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საათობრივი ბადე ამ დრომდე არ გამოუქვეყნებია, თუმცა ახალი სასწავლო წლისთვის ესგ-ში შესულ ცვლილებებსა და ბადეს „სკოლების დირექტორების პლატფორმის “ ფეისბუქგვერდი აქვეყნებს, რომელსაც უცვლელად გთავაზობთ:
1. ქართულენოვანი სკოლები - იცვლება მე-11 კლასი, შედის ახალი ეროვნული სასწავლო გეგმა და სახელმძღვანელოები; გრძელდება პროექტი სამოქალაქოში, ასევე ხელოვნებაში ან მუსიკაში (გააჩნია, წინა წელს კლასს რა ჰქონდა შერჩეული);
2. არაქართულენოვანი სკოლები - იცვლება მე-10 კლასი, შედის ახალი ეროვნული სასწავლო გეგმა და სახელმძღვანელოები; ასევე ემატება სავალდებულო პროექტი სამოქალაქო განათლებაში, ხელოვნებაში ან მუსიკაში;
3. დაწყებით საფეხურზე, II კლასში ორივე სექტორზე სავალდებულოდ ემატება ჭადრაკი.