გარდაბნის მუნიციპალიტეტის 2023 წლის ბიუჯეტში გათვალისწინებულია დღესასწაულებზე სასაჩუქრე ნობათების გადაცემა მოსახლეობის გარკვეული კატეგორიისთვის. მათ შორის ცნობილია, რომ სააღდგომოდ ნობათს მარტოხელა პენსიონერები მიიღებენ, 3 მარტს კი ნობათი მარტოხელა დედებს გადაეცათ.
რომელ დღესასწაულზე ვისთვისაა განკუთვნილი სასაჩუქრე ნობათი, გარდაბნის ბიუჯეტში, დეტალური განრიგია გაწერილი. კერძოდ:
აღდგომის ბრწყინვალე დღესასწაულზე - სოციალურად დაუცველ მარტოხელა პენსიონერებს, 9 მაისს - დიდი სამამულო ომის ვეტერანებს და მათთან გათანაბრებულ პირებს, 26 მაისს (საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე) - ტერიტორიული მთლიანობისთვის მებრძოლ შშმ ვეტერანებს, 1-ელ ივნისს (ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღე) კი: ა) შშმ სტატუსის მქონე 18 წლამდე ასაკის ბავშვებს (ეტლს მიჯაჭვული, ცერებრალური დამბლა, დაუნის სინდრომი); ბ) სახელმწიფო მზრუნველობიდან ბიოლოგიურ ოჯახში რეინტეგრირებულ ბავშვებს; გ) ა(ა)იპ „თერაპიული ცენტრი განსაკუთრებული საჭიროების მქონე ბავშვებისთვის“ ცენტრის ბენეფიციარებს; დ) კრიზისულ მდგომარეობაში მყოფ ბავშვიან ოჯახებს; ე) მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე არსებულ ბავშვთა მცირე საოჯახო ტიპის სახლების ბენეფიციარებს.