მესტიის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გაერთიანება აცხადებს კონკურსს მესტიის მუნიციპალიტეტის ხაიშის ტერიტორიული ერთეულის საბავშვო ბაღის მნეს ვაკანტურ პოზიციაზე გასაუბრების წესით.
კონკურსში მონაწილეობის უფლება აქვს: საქართველოს ქმედითუნარიან მოქლაქეს, რომელიც აკმაყოფილებს შემდეგ მოთხოვნებს:
აქვს უმაღლესი აკადემიური განათლება, ფლობს სახელმწიფო ენას. საკანონმდებლო აქტების ცოდნა: საქართველოს კანონი - „ადრეული და სკოლამდელი აღზრდისა და განათლების შესახებ“ საქართველოს მთავრობის №487 დადგენილება: ტექნიკური რეგლამენტი−„ადრეული და სკოლამდელი აღზრდისა და განათლების დაწესებულებებში კვების ორგანიზებისა და რაციონის კვებითი ღირებულების ნორმების“ დამტკიცების შესახებ; საქართველოს მთავრობის №437 დადგენილება: - „ბავშვთა დაცვის მიმართვიანობის (რეფერირების) პროცედურების დამტკიცების თაობაზე“;
სავალდებულოა: გავლილი ჰქონდეს სწავლება სკოლამდელ დაწესებულებებში ჰიგიენისა და სურსათის უვნებლობის შესახებ ( დადასტურებული შესაბამისი დოკუმენტით)
კომპიუტერული პროგრამები ცოდნა: ოპერაციული პროგრამები: Microsoft Office Word,  Microsoft Office Excel კარგი
სამეურნეო დარგის სპეციალისტი (მნე): ანგარიშვალდებულია და პასუხს აგებს საბავშვო ბაგა-ბაღის სამეურნეო ქონების და მატერიალურ- ტექნიკური ბაზის შენახვა-დაცვაზე.
აღრიცხავს, აკონტროლებს ბაგა-ბაღის სამეურნეო, საკანცელარიო, კვების, თეთრეულის არსებული მარაგების მოძრაობებს და ნაშთებს; ადგენს ყოველდღიურ მენიუს რაც გამოიხატება მენიუ-ზედნადების შევსებაში; ამოწმებს შენობის, სადგომების, ტერიტორიისა და მოწყობილობების სანიტარულ მგდომარეობას.
კონკურსში მონაწილეობის მიღების მსურველებმა უნდა წარმოადგნონ: უმაღლესი განათლების მოწმობის ასლი, საქართველოს მოქალაქის (პირადობის) დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი, მუშაობის ( სტაჟის) დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში); რეზიუმე.