„მერია უფლებამოსილია მიიღოს ზომები იმ მოსწავლეთა მიმართ, რომელთაც ვერ შეძლეს საგაკვეთილო პროცესში მონაწილეობა“ - ბრძანება
20-11-2022
გორის მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტში გაწერილია სკოლისგარეშე განათლების ხელშეწყობისა და დაფინანსების პროგრამა, რომლის მიხედვითაც, ადგილობრივი მუნიციპალიტეტის მერია, უფლებამოსილია მიიღოს ზომები იმ მოსწავლეთა მიმართ, ვინც საგაკვეთილო პროცესს ავადმყოფობის ან სხვა საპატიო მიზეზის გამო ვერ ესწრებოდა.
„ქვეპროგრამა აგრეთვე ითვალისწინებს „ზოგადი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის 23-ე და 30-ე მუხლის თანახმად მოსწავლეთა მიმართ ზოგადი განათლების მიღების უზრუნველსაყოფად შესაბამისი ზომების გატარებას, კერძოდ, გორის მუნიციპალიტეტის მერია უფლებამოსილია მიიღოს ზომები იმ მოსწავლეთა მიმართ ზოგადი განათლების მიღების უზრუნველსაყოფად, რომელთაც ავადმყოფობის გამო ან სხვა საპატიო მიზეზით ვერ შეძლეს საგაკვეთილო პროცესში მონაწილეობის მიღება“, - ნათქვამია ბრძანებაში.