„საჯარო სკოლების მასწავლებელთა შრომის ანაზღაურების მინიმალური ოდენობისა და პირობების დადგენის თაობაზე“ განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის ბრძანებაში ცვლილება შევიდა, რომლის მიხედვითაც. მე-10 მუხლის მე-5 პუნქტი ჩამოყალიბდა შემდეგი რედაქციით:
„ამ მუხლის პირველი პუნქტით გათვალისწინებულ მასწავლებელს მიეცემა ამ მუხლის მეორე პუნქტით გათვალისწინებული სრული ოდენობა იმ შემთხვევაში, თუ სკოლაში შესაბამის საგნობრივ ჯგუფში შემავალი საგნის/საგნებისათვის გათვალისწინებული საგაკვეთილო საათების რაოდენობა (ჭადრაკის საგაკვეთილო საათების რაოდენობის გარეშე) ნაკლებია ამ მუხლის მე-2 პუნქტით გათვალისწინებული სრული ოდენობის მისაღებად საჭირო საგაკვეთილო საათების რაოდენობაზე, გარდა ამ მუხლის მე-6 პუნქტით გათვალისწინებული შემთხვევისა“.
აღნიშნული ბრძანება, რომელსაც ხელს მინისტრი ჩხენკელი აწერს, ძალაშია და ეხება 2022 წლის 15 სექტემბრიდან წარმოშობილ სამართლებრივ ურთიერთობებს.
მოსწავლეებმა როლები ოსტატურად მოირგეს, სცენაზე ცნობილი ქართველი დრამატურგის გმირები გააცოცხლეს და ნიჭი და შესაძლებლობები წარმატებით წარმოაჩინეს