სკოლამდელი და ზოგადი განათლების განვითარების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილემ, მარიამ ჩიქობავამ იმ ცვლილებებზე ისაუბრა, რომელიც სასკოლო სახელმძღვანელოებს შეეხება.
მისი განმარტებით, „ასევე მიმდინარეობს დაწყებითი საფეხურის სტანდარტის ცვლილება და როგორც კი დამტკიცდება, უნდა გამოცხადდეს კონკურსი სახელმძღვანელოების გრიფირებისთვის დაწყებით საფეხურზე - ეტაპობრივად, მოხდება დაწყებითი საფეხურის სახელმძღვანელოების ჩანაცვლებაც;
საშუალო საფეხურის სახელმძღვანელოების ცვლილება უკვე დაწყებულია, წელს სექტემბრიდან მოსწავლეები მე-10 კლასში მიიღებენ სრულად განახლებულ სახელმძღვანელოებს, გარდა ამისა, მე-10 კლასში ცალკე საგნად გამოიყო საქართველოს ისტორია, ასევე დამატებით შემოდის სავალდებულო პროექტი ხელოვნებაში, მუსიკაში, სამოქალაქო განათლებაში და ყველა ამ სიახლისთვის უკვე არსებობს შესაბამისად მომზადებული სასწავლო რესურსი;
მე-11 კლასში 2023 წლიდან იქნება განახლებული სახელმძღვანელოები, ხოლო 2024 წლიდან მე-12-ში.
“.