„არ დავნებდი, ბოლომდე ვიბრძოლე და გავიმარჯვე“ - „ვანის ეტალონმა მოსწავლემ“ ინტელექტ-ჩემპიონატში გამარჯვება მესამე მცდელობაზე მოიპოვა
26-03-2018
საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გრძელდება. ამჯერად „ვანის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდა.
ვანის კულტურის სახლში გამართულ ღონისძიებას ვანის მერი ალექსანდრე გოგორიშვილი, მერის მოადგილე გოჩა ჭუბაბრია, საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე გიორგი ივანიაძე, რესურსცენტრის უფროსი ივანე კორძაძე, სკოლის დირექტორები, პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებოდნენ.
„ვანის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულს დაეუფლა საქართველოს საპატრიარქოს წმინდა მოციქულთასწორის ნინო ქართველგანმანათლებლის სახელობის ვანის მართმადიდებლური გიმნაზიის მე-11 კლასის მოსწავლე ჯონი დიასამიძე.
იგი ინტელექტ-ჩემპიონატში მესამე წელია მონაწილეობს. საწადელ მიზანს - გამხდარიყო „ვანის ეტალონი მოსწავლე“, ჯონიმ შრომისა და ბრძოლის შედეგად მიაღწია. ამას თავადაც აღნიშნავს:
„ეტალონში“ მესამედ ვმონაწილეობ. მაინც არ დავნებდი, ბოლომდე ვიბრძოლე და გავიმარჯვე კიდეც. ძალიან ბედნიერი ვარ. მადლობა პროექტს მოცემული შანსისთვის, ცოდნისა და თავდაჯერებულობისთვის.“
ვანის მუნიციპალიტეტის მერი ალექსანდრე გოგორიშვილი აღნიშნავს, რომ ვანი ყოველთვის მოხარულია ინტელექტ-ჩემპიონატის მასპინძლობით:
„ვანი ყოველთვის მოხარულია „ეტალონის“ მასპინძლობით. დღეს ჩვენი ბავშვების გაბრწყინებულ სახეებს ვხედავდი, რა უნდა იყოს ამაზე დიდი სიამოვნება. მადლობა პროექტს გაწეული შრომისთვის. ვისურვებდი, რომ მალე მენახა „ეტალონი“ სატელევიზიო სივრცეში. წარმატებებს ვუსურვებ პროექტსა და ჩვენს მოსწავლეებს.“
ვანის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე გოჩა ჭუბაბრია „ეტალონის“ სატელევიზიო სივრცეში დაბრუნების სურვილს გამოთქვამს:
„ვანის კულტურის სახლში 400-ზე მეტი ადამიანი ეტევა. დღეს „ეტალონის“ თანამონაწილედ და საგულშემატკივროდ მთელი დარბაზი ფეხზე იდგა, ბევრი მსურველი დარჩა კარს მიღმა. ვისურვებდი მალე მეხილა „ეტალონი“ სატელევიზიო სივრცეში, რათა ამ სახელმწიფოებრივი და საგანმანათლებლო პროექტის თანამონაწილეობა მთელმა ქვეყანამ შეძლოს.“
ვანის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე გიორგი ივანიაძე მადლობას უხდის „ეტალონს“ განათლების წახალისებისთვის:
„ეტალონი“ სწავლის დიდ სტიმულსა და მოტივაციას უჩენს ჩვენს მოსწავლეებს. პროექტში მონაწილეთა რიცხვი ყოველწლიურად იზრდება და ბავშვებიც სულ უფრო მეტად მიისწრაფიან წარმატებისკენ. დღეს ღირსეულმა გაიმარჯვა, წარმატებებს ვუსურვებ მას „ეტალონის“ ფინალში.“
ვანის რესურსცენტრის უფროსი ივანე კორძაძე პროექტს წარმატებებს უსურვებს და აღნიშნავს, რომ ინტელექტ-ჩემპიონატში მოსწავლეები ყოველთვის დიდი მონდომებით მონაწილეობენ:
„ეტალონი“ ნამდვილად ეროვნულ-საგანმანათლებლო, ძალიან რეზონანსული პროექტია. ჩვენი მოსწავლეები დიდი მონდომებითა და მოლოდინით იღებენ მასში მონაწილეობას. მადლობა ბატონ გოჩა ტყეშელაშვილს ვანში ამ ინტელექტუალური ზეიმის მოწყობისთვის. კიდევ დიდხანს უნდა იყოს ეს პროექტი, მეტი ჩართულობით, მეტი მასშტაბითა და ინოვაციით.“
„ვანის ეტალონი მოსწავლის“ დედა მაკა გამყრელიძე ამაყია შვილის წარმატებით და მადლობას უხდის პროექტს ამ სიხარულისთვის:
„ემოციების ქვეშ ვარ, მადლობა „ეტალონს“ ამ სიხარულისთვის. დედისგან უხეხრულია შვილზე საუბარი. ერთადერთი რაც შემიძლია გითხრათ ისაა, რომ ამაყი ვარ მისით.“
„ვანის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი ჯონი დიასამიძე ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.
მანამდე ინტელექტ-შეჯიბრი გრძელდება. „ეტალონი“ 2017-2018 სასწავლო წელს საქართველოს ყველა ქალაქსა და მუნიციპალიტეტს ესტუმრება და ადგილზევე გამოავლენს „ეტალონ მოსწავლეებს“.