„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს ატარებს - დღეს „ვანის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ღონისძიების დაწყებამდე „ეტალონის“ ავტორმა და წამყვანმა, გოჩა ტყეშელაშვილმა ვანის რესურსცენტრში ახალი საგანმანათლებლო პროექტის, Izrune.ge-ს პრეზენტაცია გამართა.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა 2016-2017 სასწავლო წლის „ვანის ეტალონ მოსწავლეს“, შოთა ჩახუნაშვილს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი სიმბოლური საჩუქარი პირადად გადასცა.
ამასთან, შოთას სკოლას - ზედა ვანის საჯარო სკოლას „ეტალონის“ ეგიდით, ლიტვის საელჩოსგან სპეციალური ალმანახი გადაეცა, პირადად ლიტვის ელჩის, გიედრიუს პუოჯუნასის ხელმოწერით.
ამ წუთებში კი ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი ვანის კულტურის სახლში მიმდინარეობს. მასში ვანის სკოლებიდან გამორჩეული ახალგაზრდები მონაწილეობენ.
ღონისძიებას ვანის მერი ალექსანდრე გოგორიშვილი, მერის მოადგილე გოჩა ჭუბაბრია, საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე გიორგი ივანიაძე, რესურსცენტრის უფროსი ივანე კორძაძე, სკოლების დირექტორები, პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
ღონისძიებაზე მეშვიდეკლასელი გიორგი ხურციძის მიერ წაკითხულმა ლექსმა დამსწრეებსა და მონაწილეებზე დიდი შთაბეჭდილება მოახდინა.
დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „ვანის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და ის ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.