ქუთაისის N40 საჯარო სკოლის მე-8 კლასში თემაზე - „დღესასწაულები“ საჩვენებელი გაკვეთილი ჩატარდა.
სკოლა აშშ-ს საელჩოს მიერ დაფინანსებული პროგრამის - „სამოქალაქო განათლება და ტექნოლოგიები ინგლისური ენის გამოყენებით“ (CTEL II) განხორციელებაში აქტიურად მონაწილეობს. რიგით მესამე საჩვენებელი გაკვეთილი სწორედ ამ პროგრამაში ჩართულმა პედაგოგებმა - ნელი სიმონიშვილმა, მარიამ ვაჩიბერაძემ, თამთა გაჩეჩილაძემ და ლალი რობაქიძემ ჩაატარეს.
მოსწავლეებმა სხვადასხვა დღესასწაულის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოიძეს, პრეზენტაცია გამართეს და ინგლისურ ენაში ახალი სიტყვებიც ისწავლეს.
„გაკვეთილს ესწრებოდა ქალბატონი თინათინ კუტივაძე. მოსწავლეები გაეცნენ ინფორმაციას და აღწერეს შობა აშშ-ში და საქართველოში, შედარებითი მაგალითების გამოყენებით. აქტიურად გამოიყენეს პროგრამა menti.com.
გამოიყენეს ზმნის აწმყო დრო და კონსტრუქციები: in/on, by+Gerund, because + clause. გაკვეთილის ბოლოს ჯგუფებში მოამზადეს პრეზენტაციები პროგრამა Power Point-ის გამოყენებით და წარმოადგენენ თანატოლების წინაშე“,- წერს სკოლა.