გალაკტიონ ტაბიძის სახელობის ვანის N2 საჯარო სკოლის მასწავლებელს, ქეთევან ძაგნიძეს პროგრამა - eTwinningPlus-ის პროექტ Media literacy and a digital generation-ში წარმატებული მუშაობისთვის მადლობის სიგელი გადაეცა.
პროექტ Media literacy and a digital generation- ის დამფუძნებელმა სკოლის დირექტორ თეონა ადეიშვილს პედაგოგისა და მოსწავლეების ჩართულობასთან დაკავშირებით წერილი მისწერა:
„მოგესალმებით ქალბატონო თეონა, მე ვარ პროგრამა eTwinningPlus-ში ჩართული და პროექტ - Media literacy and a digital generation- ის დამფუძნებელი; როგორც მოგეხსენებათ არაფორმალური განათლება მოსწავლეთა განვითარებისთვის უმნიშვნელოვანესია. თქვენი მასწავლებელი ქეთევან ძაგნიძე და მისი მოსწავლეები აქტიურად იყვნენ ჩართული პროექტში. სამი თვის განმავლობაში წარმატებით იმუშავეს სხვადასხვა აქტივობებზე. შევძელით მოსწავლეებში სხვადასხვა უნარ-ჩვევების განვითარება. კერძოდ: მედიაწიგნიერების კომპეტენციის განვითარება; ციფრული ტექნოლოგიების მიზნობრივად გამოყენების უნარ-ჩვევის განვითარება; ახალი ინფორმაციის გათვალისწინებით საკუთარი მოსაზრებების შეცვლა; ეფექტური კომუნიკაციის უნარის განვითარების ხელშეწყობა“, - აღნიშნულია წერილში.
აღსანიშნავია, რომ პროექტი ხარისხის ნიშანზეა წარდგენილი.
სკოლის დირექცია ქეთევან ძაგნიძესა და მის მოსწავლეებს წარმატებას უსურვებს.
„წარმატება გვინდა ვუსურვოთ ჩვენს პედაგოგს და ბავშვებს; ასეთი თბილი წერილის შემდეგ რთულია ბევრი ისაუბრო... უნდა იამაყო მხოლოდ“,- აღნიშნულია გავრცელებულ ინფორმაციაში.