15 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონის“ 2021 წლის მეორე პერიოდის შემაჯამებელი კონკურსი დისტანციურ ფორმატში გაიმართა.
LIVE კონკურსში 43 მუნიციპალიტეტის და ქალაქ თბილისის 5 რაიონის „ეტალონი“ მოსწავლეები მონაწილეობდნენ, რომლებიც თავის მხრივ  მუნიციპალიტეტებში ჩატარებული პირველი და მეორე ეტაპების დისტანციური კონკურსების შედეგად შეირჩნენ.
ღონისძიებას ავტორი და წამყვანი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვებოდა, მონაწილეები კი კონკურსს ვიდეოპლატფორმის საშუალებით მუნიციპალიტეტების საგანმანათლებლო რესურსცენტრიდან ჩაერთნენ. ხოლო ცოდნის წარმოჩენა კი სპეციალურად მათთვის შექმნილი ონლაინ პორტალის საშუალებით შეძლეს.
გთავაზობთ კონკურსის პირველი ათეულის რეიტინგს:
შეგახსენებთ, რომ ყველა მონაწილეს გადაეცა სპეციალური დიპლომი, ხოლო გამარჯვებულ სამეულს გადაეცა დიპლომები და განათლების სამინისტროს სახელით ტექნიკის ფულადი ვაუჩერები - პირველი ადგილი 1000-ლარიანი ვაუჩერი, მეორე ადგილი 800-ლარიანი ვაუჩერი და მესამე ადგილი 500-ლარიანი ვაუჩერი.
კონკურსისთვის LIVE რეჟიმში თვალის მიდევნება შესაძლებელი იყო „ეტალონის“ Facebook გვერდსა და Etaloni.ge-ზე.