იტალიელი მათემატიკის მასწავლებელი, რომელმაც სამი წლის მანძილზე 769-დღიანი შვებულებით ისარგებლა, თაღლითობაში გამოიჭირეს. პოლიციამ გაარკვია, რომ ის მთელ იტალიაში კონსულტანტად მუშაობდა და ორ სახელმწიფო ანაზღაურებას იღებდა.
როგორც პოლიციაში განაცხადეს, 47 წლის მასწავლებელმა, რომელიც ჩრდილოეთ იტალიაში მასწავლებლად მუშაობდა, ავადმყოფობის მიზეზით 459-დღიანი ბიულეტენით ისარგებლა, 310 დღე კი ბავშვის მოსავლელად აიღო.
მასწავლებელს სკოლაში გამუდმებით მიჰქონდა სამედიცინო ცნობა, რომელსაც მისი ოჯახის ექიმი გასცემდა, მაგრამ განაწყენებულმა კოლეგებმა ვეღარ გაუძლეს და პოლიცია გამოიძახეს. აღმოჩნდა, რომ აღნიშნულ დღეებში პედაგოგი კიდევ ერთ სახელმწიფო დაწესებულებაში მუშაობდა.
პოლიციამ ამ დროის განმავლობაში პედაგოგის სასტუმროს და მგზავრობის ხარჯები მოიკვლია და დაადგინა, რომ სინამდვილეში მასწავლებელი სახლში იშვიათად იყო. ნაცვლად ამისა ის მთელ იტალიაში მოგზაურობდა  და საკონსულტაციო მომსახურებას ეწეოდა, რაშიც, აღნიშნული პერიოდის მანძილზე, 97 ათასი ევრო გამოიმუშავა.
მისი შრომითი ხელშეკრულებების თანახმად, ცხადი გახდა, რომ ის ერთდროულად ორ სახელმწიფო ხელფასს იღებდა.