კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის დოქტორანტმა გიორგი ანთაძემ 155-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებს საჯარო ლექცია ჩაუტარა.
კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის პოლიტიკის მეცნიერების სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტი - გიორგი ანთაძე, ქალაქ თბილისის 155-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდა და საჯარო ლექცია თემაზე: ,,საქართველო და მისი უსაფრთხოების გარემო“ ჩაუტარა.
მომხსენებელმა სახელმწიფო, პიროვნული, საინფორმაციო უსაფრთხოების საკითხებსა და სახელმწიფო სტრუქტურების როლზე უსაფრთხოების პროცესში ისაუბრა.
ჰიბრიდული ომი, გლობალიზაციის საკითხები, კიბერუსაფრთხოების გამოწვევები - გიორგი ანთაძემ საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან ამ თემებზე გაამახვილა ყურადღება.
დისკუსიაში აქტიურად ჩაერთნენ მე-10, მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეები, რომლებმაც შეკითხვებიც დაუსვეს მომხსენებელს და მისგან ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.
შეგახსენებთ, რომ მიმდინარე კვირაში, კსუ-ს ორი დოქტორანტის - ლევან ნიკოლეიშვილისა და ალიკა გუჩუას საჯარო ლექციები თბილისის 159-ე და სკოლა - ,,პოლიგლოტშია“ ჩანიშნული.