ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფელ კუჭატნის საჯარო სკოლის მე-11 კლასის მოსწავლეებმა, დამრიგებლის დიანა მიქაუტიძის დახმარებით, დედამიწის დღე აღნიშნეს და ამ დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ.
„მოსწავლეებმა კვირეულის ფარგლებში მოხატეს და გააფორმეს დედამიწის ლოგო. ვისაუბრეთ როგორ გადავარჩინოთ დედამიწა, ჩვენი სურვილები დავწერეთ და გავაკარით. აქტივობებში მასწავლებლებმა და სკოლის დირექტორმაც მიიღეს მონაწილეობა, დაწერეს მათთვის სასურველი რჩევები, როგორ გავუფრთხილდეთ და დავიცვათ დედამიწა“,- აღნიშნულია სკოლის მიერ მოწოდებულ ინფორმაციაში.
დედამიწის დღე მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური გარემოსდაცვითი ღონისძიებაა, რომლშიც ყოველ წელს მსოფლიოს ორასამდე ქვეყნის ათასობით ორგანიზაცია და მილიონობით მოხალისე მონაწილეობს. საქართველოში დედამიწის დღე 1990 წლიდან ყოველწლიურად აღინიშნება. ჩვენი ვალდებულებაა მოვუაროთ გარემოს, შევზღუდოთ ისეთი ქმედებები, რითაც ზიანს მივაყენებთ ჩვენს პლანეტას.