3 აპრილს პროგრამის „ასწავლე საქართველოსთვის“ კონსულტანტ-მასწავლებლის ნესტან მიქაძის ორგანიზებით, „თიმსის“ პლატფორმაზე, ჩატარდა მოსწავლეთა ონლაინ კონფერენცია. კონფერენციის თემა გახლდათ „მზის სემიოტიკა“.
კონფერენციაში მონაწილეობდნენ წალკის N1 და ხარებას საჯარო სკოლების მოსწავლეები. მოსწავლეებმა პრეზენტაციის სახით წარმოადგინეს ისეთი თემები, როგორიცაა „მზის სემიოტიკა მათემატიკაში“, „მზის სინათლე ხელოვნებაში“, „მზე ძველ ეგვიპტურ მითოლოგიაში“, მზის და მთვარის დაბნელება“, „ხის სიმაღლის განსაზღვრა ბრტყელი სარკის საშუალებით“ და ა.შ.
კონფერენციის მიზანი იყო მოსწავლეთა დამოუკიდებლად მუშაობისა და ნაშრომის საჯაროდ პრეზენტაციის უნარების განვითარება, არჩეული თემის ირგვლის ღრმა თეორიული ცოდნის შეძენა და ფიზიკის ინტეგრაცია სხვადასხვა საგნობრივ დისციპლინებთან.
კონფერენციის ბოლოს წინასწარ შერჩეულმა ჟიურიმ სხვადასხვა ნომინაციაში გამარჯვებული მოსწავლეები გამოავლინა. გამარჯვებულებს გადაეცათ სიგელები.