„როცა სკოლის დირექტორი და ლიდერი ხარ, ყველა გამოწვევას შესაძლებლობის ფარგლებში უნდა უპასუხო“ - ვაკიჯვრის საჯარო სკოლის დირექტორი ანეტა გედევანოვი
რას ფიქრობს ელექტრონული ჟურნალის წარმოების სავალდებულო დანერგვაზე, რამდენად მნიშვნელოვანია სახელმძღვანელოების გრიფირების პროცესში საზოგადოების ჩართულობა და რას ეტყოდა კოლეგებს - ამ საკითხებზე etaloni.ge ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვაკიჯვრის საჯარო სკოლის დირექტორის ანეტა გედევანოვის მოსაზრებებს გთავაზობთ:
- ძალიან საინტერესო თემაა, მივესალმები ამ ინიციატივას. სკოლას უფრო აუმაღლდება ავტორიტეტი და მეტი დაინტერესება იქნება სწავლის დამამთავრებელი კლასების მხრიდან.
- რას ურჩევდით აბიტურიენტებს ? რას მიაქციონ ყურადღება მომავალი პროფესიის არჩევისას და როგორ გამოიყენონ გამოცდებამდე დარჩენილი პერიოდი უფრო ნაყოფიერად ?
- დარჩენილი დრო რა თქმა უნდა სკოლაში უნდა გაატარონ გაკვეთილებზე, ჩვენთან ასე ხდება რომ მეთორმეტე კლასი გაკვეთილზე იღებს განათლებას. აბიტურიენტობა სხვა თემაა და სკოლის დამთავრება სხვა თემა. ყველას ვურჩევ იარონ სკოლაში, მიიღონ სრულფასოვანი განათლება. თუ სისტემატურად ივლიან და დაესწრებიან გაკვეთილებს არ დასჭირდებათ რეპეტიტორი და ეროვნულ გამოცდებზეც კარგ შეფასებას მიიღებენ. პრიორიტეტი მეთორმეტე კლასში არის ის საგნები რასაც აბარებენ და გადატვირთულები არ არიან სხვა საგნებით. მომავალი პროფესიის არჩევისას მათ ყურადღება მიაქციონ იმას რაც პრიორიტეტულია, მდგრადია და რაც გამოადგებათ მომავალში.
- ელექტრონულ ჟურნალს პირადად მე მივესალმები, იმიტომ რომ ეს უფრო მობილიზებას უკეთებს პედაგოგებს, არც რთული არის, მთავარია ინტერნეტი იყოს გამართული. ჩემმა პედაგოგებმა ძალიან ადვილად აუღეს ალღო ელექტრონულ ჟურნალს.
- დირექტორებს მოვუწოდებდი მოთმინება გამოიჩინონ, მიმღებლობა ქონდეთ ყველა სიახლის, ყველა გამოწვევის, რადგანაც როცა გქვია სკოლის დირექტორი და ლიდერი ყველა გამოწვევას შესაძლებლობის ფარგლებში უნდა უპასუხო. ყველაფრისთვის მზად უნდა ვიყოთ და ყველაფერი კარგად იქნება.