ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის სოფელ მარელისის საჯარო სკოლაში ოკუპაციის დღე აღინიშნა.
სკოლის ინფორმაციით, ისტორიის სასკოლო კლუბის ორგანიზებით, დაიგეგმა და განხორციელდა ოკუპაციის კვირეული.
„კვირეულის პროგრამა დატვირთული იყო სხვადასხვა სახის აქტივობით, კერძოდ: ლექცია-საუბრები კლასის დამრიგებლებისა და მოსწავლეთა თვითმმართველობის მონაწილეობით;
ვიქტორინა, რომელიც განხორციელდა დირექციისა და საზოგადოებრივი კათედრის ორგანიზებით;
ასევე, ნახატებისა და ესეების კონკურსი, ისტორიის წრის წევრების მიერ შექმნილი იქნა პოსტერი.
დღეს კვირეულის შეჯამების დასკვნითი დღე იყო.
ისტორიის პედაგოგის, ინგა ვეფხვაძის ხელმძღვანელობით, ისტორიის სასკოლო კლუბის წევრების მიერ წარმოდგენილი იქნა საინტერესო, ამაღელვებელი, მრავალფეროვანი, თანამედროვე ტექნოლოგიებით გაჯერებული ღონისძიება, რომელმაც ყველა გააერთიანა.
ხმაშეწყობილად გაჟღერდა საქართველოს ჰიმნის ფონზე საქართველოს თავისუფლების სიმფონია. მოსწავლეები წარსულის გმირობის მაგალითებს გვახსენებდნენ, მსჯელობდნენ, ლექსებითა და სლოგანებით გამოხატავდნენ თავიანთ დამოკიდებულებას თავისუფლების იდეისადმი.
ასევე, წარმოდგენილი იქნა ხელოვნების პედაგოგის, მაკა ბუაჩიძის მიერ მომზადებული კოლაჟი მოსწავლეთა ნახატების მიხედვით. თითოეული ნახატის იდეა და თემა იყო სამშობლოს სიყვარული და თავდადება, თავისუფლების ღაღადი. სკოლის დირექტორმა დიპლომებით, სიგელებით და სათანადო საჩუქრებით დააჯილდოვა მონაწილე მოსწავლეები. მადლობა თითოეულ პედაგოგს, მოსწავლესა და დირექციის ყველა წარმომადგენელს, რომლებმაც თავისი წვლილი შეიტანეს ამ მნიშვნელოვანი თარიღის ღირსეულად აღნიშვნაში.
ბედნიერი ვარ, რომ ასეთი გარემოს, ასეთი შესანიშნავი სკოლის ნაწილი ვარ. მიუხედავად ალტერნატიულ ფართში სწავლის პროცესისა, სკოლას არ აკლია არც აქტიურობა და არც სათანადო სასკოლო ეფექტური გარემო. წარმატებები“, - აღნიშნულია სკოლის ინფორმაციაში.