პრემიერ-მინისტრობის კანდიდატის ირაკლი ღარიბაშვილის განცხადებით, შეზღუდვების 80% ამ კვირაში მოიხსნება. აღნიშნულის შესახებ ღარიბაშვილმა უმრავლესობის დეპუტატის ნინო წილოსანის კითხვის საპასუხოდ განცხადება, რომელიც დაინტერესდა, როდის მოიხსნება ან შემსუბუქდება შეზღუდვები, რომელიც მოსახლეობისთვისაც და ბიზნესისთვისაც პრობლემატურია. მათ შორის: შაბათ-კვირას ჩაკეტილი ტრანსპორტი, საქალაქთაშორისო გადაადგილების შეზღუდვა, გაუხსნელი ბაღები და ა.შ
„ამ კვირაში ჩვენ გვექნება პირველი საკოორდინაციო საბჭოს სხდომა, რომლის შემდეგაც გამოვაცხადებთ კონკრეტული შეზღუდვების მოხსნის შედეგებს. თქვენს მიერ დაყენებული საკითხებიდან 80% ახლავე შემიძლია დაგიდასტუროთ, რომ გადაწყვეტილი იქნება და ეს შემსუბუქებები ამ კვირიდან ამოქმედდება. რა თქმა უნდა, მჭიდრო კოორდინაციით ჯანდაცვის სამინისტროსა და ეპიდემიოლოგებთან“, - განაცხადა ირაკლი ღარიბაშვილმა.