განათლების მინისტრის მოადგილე სკოლების ადმინისტრაციას მიმართავს - „სავალდებულო ხდება ექიმის და ექთნის არსებობა“
განათლების მინისტრის მოადგილემ, ეკატერინე დგებუაძემ განმარტა, რომ თუ სკოლაში შესვლისთანავე, თერმოსკრინინგისას, მოსწავლეს დაუფიქსირდება ტემპერატურა, იგი უნდა გადაიყვანონ იზოლირებულ ოთახში, და გადამოწმების შემდეგ ხდება მშობლის ჩართვა, შემდეგ კი 112-ზე გადამისამართება.
დგებუაძემ აღნიშნა, რომ „ყველა ეს ნაბიჯი - როგორ ვიქცევით დასვენებებზე, საკლასო ოთახში, როგორ ხდება გადაადგილება საპირფარეშოებში...  გაწერილია და კიდევ ერთხელ, სკოლების ადმინისტრაციას ვეტყვი -  გულდასმით გადახედონ ამ რეკომენდაციებს“.
აქვე მინისტრის მოადგილე სკოლებში ექიმების საკითხსაც შეეხო და აღნიშნა, რომ სავალდებულოდ განისაზღვრა საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ექიმის ან ექთნის არსებობა, -  „ამ მიმართულებით, ჯანდაცვის სამინისტროსთან ერთად, ექიმის სტანდარტზე მუშაობა დავიწყეთ და გარკვეული ნაბიჯებიც გადაიდგა. ნამდვილად ვერ ვიტყვი, რომ ხვალ ზეგ ყველა სკოლაში უცებ გაჩნდება ექიმი, მაგრამ ეტაპობრივად დაემატება“, - დასძინა დგებუაძემ.