პრაქტიკოსი სპეციალური მასწავლებლები, უფროსის სტატუსის მიღებას გამოცდით შეძლებენ და ამისთვის მათ ვადა 2023 პირველ იანვრამდე აქვთ, - ამის შესახებ ინფორმაციას განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო ავრცელებს.
„პრაქტიკოს სპეციალურ მასწავლებლებს 2023 წლის 1 იანვრამდე ეძლევათ შესაძლებლობა, დაადასტურონ კომპეტენცია, რაც საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული შესაბამისი გამოცდის ჩაბარებას გულისხმობს. გამოცდის წარმატებით ჩაბარების შემთხვევაში, პრაქტიკოს სპეციალურ მასწავლებელს მიენიჭება უფროსი  სპეციალური მასწავლებლის სტატუსი და საგნის მასწავლებლის მსგავსად, მიეცემა სქემით განსაზღვრული სტატუსის დანამატი“., - აღნიშნულია ოფიციალურ განცხადებაში, თუმცა როდის ჩატარდება გამოცდა პრაქტიკოსი სპეციალური მასწავლებელბისთვის, ამის შესახებ მოგვიანებით გახდება ცნობილი.
სტატუსის დანამატს სპეცმასწავლებლები იანვრიდან აიღებენ - განათლების სამინისტროს გადაწყვეტილება
უფროსს - 550, წამყვანს - 950 - ხელფასი გაეზრდებათ და სტატუსისა და ბავშვების რაოდენობით მიიღებენ ანაზღაურებას სპეცმასწავლებლები