განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ეკატერინე დგებუაძე პედაგოგთა COVID-19-ის ტესტირებასა და გრიპის ვაქცინაციაზე საუბრობს.
ჟურნალისტის კითხვაზე, ქვეყანაში კორონავირუსის საწინაარმდეგო ვაქცინის შემოტანის შემდგომ არიან თუ არა მასწავლებლები პრიორიტეტულ ჯგუფთა სიაში, რომლებიც ერთ-ერთი პირველები აიცრებიან, მინისტრის მოადგილე პასუხობს:
„ამასთან დაკავშირებით გვაქვს აქტიური თანამშრომლობა ჯანდაცვის სამინისტროსთან, დღესდღეობით ტესტის ჩატარება არის უფასო და სავალდებულო. ჩვენ გვაქვს ყოველდღიური კომუნიკაცია დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან. მასწავლებლებს ვეხმარებით მივიდნენ და მუდმივად მოხდეს მათი აცრა ერთი მხრივ პისიარ ტესტსზე და მეორეს მხრივ ეს არის გრიპის ვაქცინაცია. როდესაც უკვე შემოვა ქვეყანაში კოვიდის საწინააღმდეგო აცრა, ამ ნაწილშიც მასწავლებლები იქნებიან ჩართულები“, - განაცხადა ეკა დგებუაძემ.