„ახალი წელი და მსოფლიო“ - ქუთაისის N21 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა საინტერესო პროექტზე იმუშავეს. ბავშვებმა სხვადასხვა ქვეყნის უჩვეულო საახალწლო წეს-ჩვეულებებსა და ტრადიციებზე ინფორმაციები მოიძიეს.
„ახალი წელი წლის ყველაზე მასშტაბურ დღესასწაულად ითვლება, თითქმის ყველასთვის მნიშვნელოვანი და საყვარელი დღესასწაულია, რომელიც სიხარულთან და იმედდთან ასოცირდება. ყველა ქვეყანაში ამ დღესასწაულს განსხვავებულად ხვდებიან. მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებში როგორ ხვდებიან ახალ წელს, ამაზე მარიტა მასწავლებლის ბავშვები გვეტყვიან.
მარიტა მასწავლებელი ინგლისური ენის მაღალი დონის სპეციალისტია, საქმის პროფესიონალი, მრავალფეროვანი და ეფექტური სასწავლო პროცესით. ეს კარგად აისახა მე-11ბ კლასში განხორციელებულ პროექტზე. თემა „ახალი წელი მსოფლიოში“.
პროექტში განაყოფი კლასის დიდი ნაწილი ჩაერთო, ბავშვები გაეცნენ სხვადასხვა ქვეყნების უჩვეულო საახალწლო წეს-ჩვეულებებსა და ტრადიციებს, გაანალიზეს მათი მნიშვნელობა, კულტურული მრავალფეროვნება.
წარმატებები ვუსურვოთ ნიჭიერ ქალბატონს ჩვენს გონიერ მოსწავლეებთან ერთად!“-წერს დირექტორი რუსუდან ჭეიშვილი.