''ეტალონის'' ავტორი და წამყვანი გოჩა ტყეშელაშვილი შემოქმედებით ჯგუფთან ერთად  დარჩელის N1 სკოლას ესტუმრა.
გოჩა ტყეშელაშვილმა 2016-2017 სასწავლო წლის ''ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ეტალონ მოსწავლეს'' დავით ყალიჩავას გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი სიმბოლური საჩუქარი პირადად გადასცა.
ამასთან, დარჩელის სკოლას ''ეტალონის'' ეგიდით, ლიტვის საელჩოსგან სპეციალური ალმანახი გადაეცა, პირადად ლიტვის ელჩის, გიედრიუს პუოჯუნასის ხელმოწერით.
სპეციალურად ამ დღისთვის მოწყობილ ღონისძიებაზე, სადაც გამგეობისა და საკრებულოს წარმომადგენლები, რესურსცენტრის უფროსი, სკოლის დირექტორთან, მასწავლებლებთან, მოსწავლეებთან და მშობლებთან ერთად იმყოფებოდნენ, გოჩა ტყეშელაშვილს გრიგოლ ჭედიას წიგნი "დარჩელის საუკუნოვანი სკოლა 120" გადაეცა საჩუქრად.
დარჩელის სკოლის წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, რომ ბათუმში, საზეიმო ფინალზე ''ეტალონის'' წამყვანთან სამახსოვრო ფოტოს გადაღება ვერ მოახერხეს. დღეს კი ეს სურვილი აიხდინეს.
შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ ''ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ეტალონი მოსწავლე'' დავით ყალიჩავა, თავის ძმასთან ერთად ყოველ დღე ოტობაიიდან გადმოდიოდა, რათა დარჩელის N1 სკოლაში ესწავლა. მიუხედავად იმისა, რომ დავითი მამით ობოლია და ოჯახი ხელმოკლედ ცხოვრობს, მას სწავლის სურვილი და მოტივაცია არასდროს დაუკარგავს. ამჟამად, დავითს დარჩელში, ჩაის ფაბრიკის შენობაში, ორი ოთახი აქვს გამოყოფილი, რომ სკოლაში ყოველდღე სიარული არ გაუჭირდეს.
შეხვედრის ბოლოს, ''ეტალონის'' შემოქმედებითი ჯგუფი სუფრის გარეშე არ გაუშვეს. გაშლილ სუფრასთან კი ასეთი ხუმრობაც თქვეს: ისეთი ქათამია, რომელსაც ფაროსანა არა აქვს ნაჭამიო.