ელექტრონული ჟურნალის ჩამონათვალში ერთი საგანი ორჯერ შეგხვდებათ - კიდევ რა ფუნქცია დაემატა და როგორ უნდა მოიქცეს პედაგოგი?
10-11-2020
ელექტრონულ ჟურნალში ონლაინ ცხრილი და ონლაინ კლასები დაემატა. აღნიშნულ ინფორმაციას განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა ავრცელებს და პედაგოგებს ინსტრუქციასაც სთავაზობს.
ცენტრის განმარტებით, საგნების ჩამონათვალში შეგხვდებათ ორი ერთი და იმავე დასახელების საგანი, მაგ: ქართული და ქართული (დისტანციური) რაც იმას ნიშნავს, რომ ერთი არის ოფლაინი (ანუ სკოლაში ჩატარებულის), ხოლო მეორე დისტანციური.
„თუ თქვენს მიერ აქამდე ჩანიშნული შემაჯამებლები იყო საკლასოში და მის ჩატარებას გეგმავთ დისტანციური სწავლების დროს, მაშინ უნდა ჩანიშნოთ ახლიდან იმ საგანში, რომელსაც დისტანციური ახლავს და გააუქმოთ ძველი, საკლასოში ჩანიშნული. ხოლო ნიშნები შეიტანეთ იმ რიცხვებით, რომელ რიცხვშიც გადაიტანთ დისტანციური სწავლების დროს შემაჯამებელს.
ასევე, თუ გინდათ ნიშნების, არების ან სხვა ღონისძიებების ნახვა, უნდა აირჩიოთ ან ოფლაინის ან დისტანციურის საგანი, რომ ნახოთ. ის რაც დისტანციურშია ჩანიშნული დახვდებათ დისტანციურში, ხოლო ის რაც საკლასოშია (ანუ ოფლაინში) დაგხვდებათ საკლასოში“, - აღნიშნულია განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
გაითვალისწინეთ! - როდესაც სწავლა მიმდინარეობს დისტანციურად, უნდა იხელმძღვანელოთ დისტანციურის აღმნიშვნელით.