სკოლები 1 ოქტომბრიდან მზად არიან სწავლა საკლასო ოთახებში დაიწყონ. ამ დროისთვის ქვეყნის მასშტაბით 2390 სკოლაა შემოწმებული.
ჯანდაცვის სამინისტროს შრომის პირობების ინსპექტირების დეპარტამენტის უფროსის, ბექა ფერაძის განცხადებით, მონიტორინგის ჯგუფმა, როგორც საჯარო, ისე კერძო სკოლები შეამოწმა. მისივე თქმით, ქვეყნის მასშტაბით, დაახლოებით 10 სკოლაა, სადაც ინფრასტრუქტურული პროექტები მიმდინარეობს. ეს სამუშაოებიც უახლოეს პერიოდში დასრულდება.
აღსანიშნავია ისიც, რომ სკოლების ნაწილმა შემოწმება ორჯერ გაიარა, ვინაიდან პირველი მონიტორინგის დროს ვერ აკმაყოფილებდნენ იმ რეკომენდაციებს, რომელიც ჯანდაცვის სამინისტროს ჰქონდა გაცემული.
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელის ამირან გამყრელიძის განცხადებით, სკოლებმა აუცილებლად უნდა დაიცვან ის რეკომენდაციები რომელიც მათ მიეცათ. განსაკუთრებით მნიშვნელოვანი პირბადის გამოყენება, დისტანციის და სანიტარულ ჰიგიენური პირობების დაცვაა. აქვე შეგახსენებთ რომ პირბადეების ტარება სკოლაში მოსწავლეებისთვის გარდა ყველასთვის სავალდებულოა.