დღეს, 5 ოქტომბერს, რუისპირის საჯარო სკოლის მე-8, მე-9, მე-10, მე-11 კლასის მოსწავლეები აქტიურად ჩაერთვნენ საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის I საფეხურის ტესტირებაში, რომელიც სკოლაში ჩატარდა.
მოსწავლეები წინასწარ იყვნენ ინფორმირებულები ტესტირების ჩატარების დროის შესახებ და საკმაოდ ორგანიზებულად ჩაიარა შეჯიბრმა.
ტესტის თავფურცელი წარმოადგენდა ტესტირების უმნიშვნელოვანეს ფსიქოლოგიურ ნაწილს და ამიტომ საჭირო ყურადღების გამახვილებას მოითხოვდა, რათა მოსწავლეს საკუთარი არჩევანის მნიშვნელობა ზუსტად განესაზღვრა  რეალური თვითშეფასების საფუძველზე, რომელ კატეგორიაში მოუწევდა თამაში: თამამი, მამულიშვილი, თუ ერთგული მეგობარი.
აღსანიშნავია ის ფაქტი, რომ მონაწილეთა უმეტესი ნაწილი თამამი აღმოჩნდა.
მოსწავლეთა ჩართულობამ აჩვენა, რომ პროექტმა თავისი მნიშვნელობა  და პოპულარობა შეინარჩუნა, მისი დახმარებით ბავშვები შეძლებენ საკუთარი თავის სწორად შეცნობას და შესაძლებლობების რეალიზებას.