საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, 15 სექტემბერს სკოლების ნაწილი სწავლას დისტანციურად იწყებს. როგორც განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ეკატერინე დგებუაძე აცხადებს, ეპიდემიური სიტუაციიდან გამომდინარე შესაძლებელია გარკვეული სკოლების დახურვა კვლავ აუცილებელი გახდეს.
„ჩვენ შევხედავთ დინამიკას, შესაძლებელია გარკვეულ სკოლებთან მიმართებაში ვიფიქროთ ან დახურვაზე, თუ ეპიდსიტუაცია გართულდება, ან დისტანციურ სწავლებაზე, ან პირიქით, თუ სიტუაცია გამოსწორდება, რა თქმა უნდა, დავბრუნდებით საკლასო ოთახებში.
რაც შეეხება დისტანციურ სწავლებას, ყველაზე მნიშვნელოვანი, რაც შეგვიძლია ვთქვათ, ეს არის ზოგადი განათლების კანონში ცვლილება, რომლითაც სისტემამ აღიარა დისტანციური სწავლება“, - განაცხადა ეკატერინე დგებუაძემ „იმედთან“ საუბრისას.
შეგახსენებთ, რომ სასწავლო პროცესი 1 ოქტომბრამდე გადაიდო ისეთ მსხვილ ქალაქებში როგორიცაა ბათუმი, თბილისი, ქუთაისი, რუსთავი, გორი, ზუგდიდი და ფოთი. ამ ქალაქებში სასწავლო პროცესი, როგორც სკოლებში, ასევე უმაღლეს სასწავლებლებში 1 ოქტომბრიდან დაიწყება.