გორში, ჭავჭავაძის ქუჩაზე, ძაღლმა მზარდი დაკბინა. 17 წლის გოგო სასწრაფო დახმარების ჯგუფმა ერთ-ერთ ადგილობრივ კლინიკაში გადაიყვანა. პაციენტს ამბულატორიული მკურნალობა გაეწია, მოხდა ჭრილობის დამუშავება, ჩაუტარდა შესაბამისი აცრა და გაეწერა ბინაზე.
დაშავებულის ოჯახის წევრები აცხადებენ, რომ ძაღლი მათ მეზობელს ეკუთვნის. ძაღლი აგრესიულია და სხვებსაც დასხმია თავს. როდესაც შემთხვევა მოხდა, მეზობლები ძაღლს ქუჩაში ასეირნებდნენ.
„შეუძლებელი გახდა აქ ცხოვრება, საერთო ეზოა და სახლიდან ვეღარ გამოვდივართ. 70 კილოგრამიანი ძაღლია, ჯერ ჩემს მეუღლეს უკბინა, შემდეგ სხვა მეზობლის ბავშვს, ახლა - ჩემს შვილიშვილს. ორჯერ მივმართეთ სასამართლოს, გამოიტანეს დადგენილება, რომლითაც მეზობელს აეკრძალა ძაღლის ქუჩაში გამოყვანა საბელისა და ალიკაპის გარეშე, მაგრამ არ ასრულებენ ამ გადაწყვეტილებას“, - განაცხადა დაშავებული მოზარდის პაპამ, ავთო ღონღაძემ.