„მამებს ზურგით მიყავდათ შვილები, ზოგი თხრილში ჩავარდა, პირბადეები წყალში ეყრებოდათ“ - ექსტრემალური გამოცდები დატბორილ ფოთში
10-07-2020
კორონავირუსის გამო დაწესებული შეზღუდვების გარდა, დღეს ფოთში გამოცდების ჩაბარება ექსტრემალურ პირობებში მოუწიათ. საგამოცდო ცენტრში შესვლისას აბიტურიენტებს პრობლემები უამინდობის გამო შეექმნათ. როგორც etaloni.ge-ს ერთ-ერთმა აბიტურიენტის მშობელმა განუცხადა, მისმა შვილმა და სხვა აბიტურიენტებმა გამოცდაზე „შეცურეს
„ბევრი კურიოზული ფაქტი იყო, სამწუხაროდ ვერ გადავიღე. შეუძლებელი იყო ტელეფონის გამოყენება. მამებს ზურგით მიყავდათ შვილები, ზოგი თხრილში ჩავარდა, მათ შორის მეც. ბევრმა პირადეები დაკარგა, რომ ეცემოდნენ, წყალში ეყრებოდათ. პატრულმა გაგვაცილა, ვთხოვე, გზა არ ჩანდა“ - ამბობს ნათია მელია.
აბიტურიენტის მშობელმა ვიდეოც გამოგვიგზავნა, რომელიც ფეისბუქზე შემდეგი მინაწერით გაავრცელა: გვანცამ ,,შეცურა" ეროვნულ გამოცდაზე