აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ მაიდნის საჯარო სკოლამ დისტანციურ სწავლებას წარმატებით გაართვა თავი და სასწავლო წელი ნაყოფიერად დაასრულა.
სკოლის წარმომადგენლის თქმით, სკოლის მოსწავლეებისთვის დისტანციური სასწავლო პროცესი საინტერესოდ და სახალისოდ წარიმართა.
„მიუხედავად ქვეყანაში შექმნილი პანდემიისა,  მაიდნის საჯარო სკოლაში დისტანციური სასწავლო პროცესი მოსწავლეებისთვის საინტერესოდ და სახალისოდ წარიმართა. თავდაუზოგავად შრომობდნენ მასწავლებლები იმისთვის, რათა მოსწავლეებისთვის მრავალფეროვანი აქტივობები დაეგეგმათ და საინტერესო სასწავლო რესურსები მიეწოდებინათ.
ყოველივე ამის ეფექტურად განხორციელებაში  უდიდესი წვლილი მიუძღვის განათლების სამინისტროს, რომელმაც სხვადასხვა   საგანმანათლებლო პროგრამები შესთავაზა სკოლას და არაერთი პროექტი განახორციელა, რისთვის მაიდნის საჯარო სკოლა  მადლობას უხდის.
მაიდნის  საჯარო სკოლაში, დისტანციური სწავლება უხარვეზოდ მიმდინარეობდა და სასწავლო წელი წარმატებით დასრულდა“,-- დასძენს სკოლის წარმომადგენელი.