პანდემიის გამო შექმნილ ვითარებაში, ახალი ვაკანსიები არათუ არ ცხადდება ან ძალიან მცირე რაოდენობით ქვეყნდება, არამედ დამსაქმებლებმა უკვე დასაქმებული თანამშრომლებიც კი გაათავისუფლეს.
ამ რთულმა მოცემულობამ გავლენა მოახდინა სკოლებზეც, იძულებითმა არდადეგებმა და ონლაინ რეჟიმში გადანაცვლებამ, მნიშვნელოვნად შეამცირა ვაკანტური ადგილების რაოდენობა. თუმცა ახალ კადრებზე მოთხოვნა მაინც არის.
მაისის განმავლობაში სულ 90-მდე ვაკანსია გამოცხადდა. მაშინ, როდესაც არდადეგებამდე, იგივე რაოდენობის განცხადება ზოგჯერ დღიურადაც კი ქვეყნდებოდა.
გასათვალისწინებელია ისიც, რომ ამ პერიოდში, კანდიდატს გასაუბრების გავლა სკოლის ნაცვლად ონლაინ რეჟიმში მოუწევს, იმ შემთხვევაში თუ სკოლა მას შეარჩევს.
თუ მაინც დაინტერესებული ხართ და გსურთ, სკოლაში სამუშაოდ განაცხადის შეტანა, თავისუფალი ადგილების შესახებ დეტალური ინფორმაციის ნახვა შეგიძლიათ ბმულზე: ვაკანსიები სკოლებში.