სექტემბრიდან უნდა განახლდეს სასწავლო პროცესი, რა რეკომენდაცია გაქვთ საგანმანათლებლო დაწესებულებებისთვის? - აღნიშნულ კითხვაზე დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ხათუნა ზახაშვილი პასუხობს.
როგორც ზახაშვილი ამბობს, რეკომენდაციებზე მუშაობენ, რათა დაცული იყოს საზოგადოების ჯანმრთელობა, თუმცა კონკრეტული წესები არ დაუსახელებია:
„სექტემბრამდე ჯერ კიდევ ბევრი დროა. რეკომენდაციებზე მუშაობენ, ერთის მხრივ, განათლების სამინისტროს მესვეურები, მეორეს მხრივ, საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სფეროში მომუშავე ადამიანები. ასევე, ველოდებით, იმ განახლებულ ნაშრომებსა და პუბლიკაციებს, რომლებსაც გვთავაზობენ წამყვანი ორგანიზაციები მსოფლიოს მასშტაბით. დარწმუნებული ვარ ეს რეკომენდაციები დროულად იქნება მიწოდებული საზოგადოებისთვის და იქნება მაქსიმალურად გათვალისწინებული ყველა ის საჭიროება, რაც საშუალებას მოგცემს შევინარჩუნოთ ამ დაწესებულებებში მყოფთა ჯანმრთელობის მდგომარეობა“ - განაცხადა ზახაშვილმა ტელეკომპანია „იმედის“ ეთერში.