მას შემდეგ, რაც სასკოლო არდადეგები გაურკვეველი ვადით გახანგრძლივდა, სასწავლო პროცესმა ვირტუალურ საკლასო ოთახში გადაინაცვლა და მასწავლებლები დისტანციური სწავლებისთვის ადაპტირებას ცდილობენ.
როგორც აღმოჩნდა დისტანციურ სწავლებაში არცთუ ისე მომზადებულები ვართ და ბევრი ტექნიკური ხარვეზი და შეფერხება იჩენს თავს. მათ შორის ისიც, რომ პედაგოგებისთვის სრულიად ახალია ეს სივრცე და შესაბამისად, ისინიც სწავლა-სწავლების პროცესში არიან. ამას ისიც ემატება, რომ მოსწავლეები ციფრული ერის წარმომადგენლები არიან და ტექნოლოგიებთან ერთად იზრდებიან. ამიტომაც, მათ უფროსებზე კარგად იციან ტექნიკური "ხრიკები".
იმისთვის, რომ მათ ტექნიკურ დეტალებით არ სცადონ თქვენი ვირტუალური გაკვეთილის ჩაშლა და ე.წ დისტანციური შატალო არ მოიწყონ, გთავაზობთ, აუცილებელ სამართავ ინსტრუმენტს - მოსწავლეებისთვის ხმის გათიშვის ფუნქციის შეზღუდვა. ამისთვის კი ორი ხერხია ნაჩვენები. ასე, თქვენ შეძლებთ მართოთ გაკვეთილი და ზედმეტმა ტექნიკურმა დეტალებმა არ შეგაფერხოთ.
იხილეთ ვიდეო ინსტრუქცია: