გორის მუნიციპალიტეტის ბერშუეთის საჯარო სკოლის მოსწავლეებს გაკვეთილები დისტანციურად უტარდებათ.
„სამინისტროს რეკომენდაციით, გადავედით დისტანციურ სწავლებაზე. ამჟამად, ყველა პედაგოგი და სკოლის მოსწავლეების 80% დარეგისტრირებულია პროგრამა „Teams-ში“. შეძლებისდაგვარად ვახერხებთ „თიმსში“ მუშაობას.
კლასში რიცხობრივად 5-6-9-15 მოსწავლე ირიცხება, საიდანაც სამ-ხუთ მოსწავლესთან მაინც გვაქვს კომუნიკაცია და ვიდეო-გაკვეთილები პროგრამა „Teams-ში“. რომელი მოსწავლეც ვერ ერთვება აღნიშნულ პროგრამაში, მას ყველა პედაგოგი უკავშირდება სოციალური ქსელით, ელექტრონული ფოსტით ან ნებისმიერი საკომუნიკაციო საშუალებით და ატარებენ გაკვეთილებს. მშობლებისგანაც ვგრძნობთ გვერდში დგომას, რამეთუ უზრუნველყოფენ შვილებს ინტერნეტის საკითხს“,-აღნიშნა სკოლის წარმომადგენელმა.
შეგახსენებთ, რომ კორონავირუსის პანდემიის გამო საქართველოში საგანგებო მდგომარეობა გამოცხადდა, სკოლებში არდადეგები გახანგრძლივდა, ამ ეტაპზე კი სწავლა დისტანციურად მიმდინარეობს.