2020 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდებისთვის რეგისტრაცია აქტიურ რეჟიმში მიმდინარეობს. აბიტურიენტებს პირველადი რეგისტრაციის შემდგომ სასურველი უნივერსიტეტებისა და ფაკულტეტების არჩევა საგამოცდო ნაშრომების პასუხების გამოცხადებიდან მეორე დღის ჩათვლით შეეძლებათ. შესაბამისად, დრო, იმის მოსაფიქრებლად თუ სად გსურთ, ცხოვრების ერთ-ერთი საინტერესო და მნიშვნელოვანი პერიოდის გატარება, ნამდვილად გაქვთ.
ალბათ, ყველას გვიოცნებია ისეთ უნივერსიტეტში მოხვედრაზე, როგორიც ხშირად ტელე ეკრანებთან მსხდომებს ფილმებში გვინახავს - თინეიჯერი, რომელიც სტუდენტი ხდება და  საცხოვრებლად სხვა ქალაქში გადადის და უნივერსიტეტის კამპუსში ათასგვარი დაუვიწყარი ისტორია ვითარდება მის თავს...
წელს, პირველად, როგორც ქართველ, ისე უცხოელ აბიტურიენტებს საშუალება აქვთ ისწავლონ ისეთ უნივერსიტეტში როგორზეც უოცნებიათ. სტუდენტური საცხოვრებლები, ბიბლიოთეკები, კაფეტერიები, კეთილმოწყობილი სასპორტო და საგზაო ინფრასტრუქტურა, საერთო სამუშაო სივრცეები - ამ ყველაფერს ქუთაისი საერთაშორისო უნივერსიტეტი 2020 წლის შემოდგომიდან გთავაზობთ.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის კამპუსი პირველი საგანმანათლებლო ქალაქი იქნება რეგიონში.  კამპუსს, რომელსაც 150 ჰექტარ მიწის ნაკვეთზეა გაშენებული მოსახერხებელი მდებარეობა აქვს და იოლად მისადგომია. იგი ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტიდან 25 კილომეტრის, ხოლო თბილისიდან სულ სამი საათის დაშორებით მდებარეობს.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (KIU) სტუდენტების პირველ ნაკადს 2020 წელს მიიღებს. ჩარიცხვა ერთიანი ეროვნული გამოცდების საფუძველზე მოხდება. აბიტურიენტებს, რომლებსაც ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში სურთ სწავლა, საგანმანათლებლო პროგრამების ჩამონათვალში უნდა მიუთითონ უნივერსიტეტის კოდი - 197.
„ქუთაისის საუნივერსიტეტო კამპუსი მართლაც უნიკალური სივრცეა, სადაც ახალგაზრდები შეძლებენ მიიღონ განათლება და დაისვენონ ერთიდაიგივე სივრცეში. კამპუსის განვითარებისას განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა ეკოლოგიურად სუფთა გარემოს და სასწავლო პროცესს, რომელიც წარიმართება კორპუსებში, რომლებიც გარშემორტყმულია უნიკალური ტყის მასივით. იმედი გვაქვს საუნივერსიტეტო კამპუსში ცხოვრების გამოცდილება ჩვენს სტუდენტებში წარუშლელ შთაბეჭდილებას დატოვებს.
ამ ეტაპზე უნივერსიტეტის ინფრასტრუქტურა სწრაფი ტემპებით ვითარდება და მოიცავს სრულად აღჭურვილ აკადემიურ კორპუსებს, სტუდენტურ საცხოვრებლებს, ბიბლიოთეკებს, კაფეტერიებს, კეთილმოწყობილ სასპორტო და საგზაო ინფრასტრუქტურას, საერთო სამუშაო სივრცეებს, საცხოვრებლებს აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის. საუნივერსიტეტო ქალაქის განვითარება და მშენებლობა ეტაპობრივად, ახალი შენობების, სივრცეების და პროგრამების დამატების პარალელურად გაგრძელდება“, - აცხადებს უნივერსიტეტის რექტორი ალექსანდრე თევზაძე.
აღსანიშნავია, ისიც რომ ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქის განვითარებისთვის საერთაშორისო - საქველმოქმედო ფონდი „ქართუს“ მიერ ერთი მილიარდი ევროა გამოყოფილი და იგი სრულად ხმარდება ამ უნიკალური საგანმანათლებლო ჰაბის მშენებლობას საქართველოში, რომლის ანალოგიც რეგიონში არ არის.