გურჯაანის მუნიციპალიტეტის ბაკურციხის საჯარო სკოლა დისტანციურ სწავლებაზე გადავიდა. ონლაინ-გაკვეთილებით კმაყოფილები არიან როგორც მასწავლებლები, ასევე მოსწავლეები.
„მოგეხსენებათ, საქართველოში შექმნილი მდგომარეობიდან გამომდინარე, რომელიც ეხება ახალ კორონავირუსს და სახელმწიფოში გამოცხადებულ საგანგებო მდგომარეობას, აუცილებელი გახდა საჯარო სკოლების დისტანციურ სწავლებაზე გადასვლა.
სწორედ, აქედან გამომდინარე, გურჯაანის მუნიციპალიტეტის ბაკურციხის საჯარო სკოლა ჩაერთო განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მიერ რეკომენდირებულ Mikrosof -ის პროდუქტის კერძოდ, teams -ის პროგრამაში. აქვე აღვნიშნავთ, რომ აღნიშნული მეთოდით კმაყოფილები არიან როგორც მასწავლებლები, ასევე ბავშვები. ისინი ხალისით და დიდი ინტერესით ჩაერთნენ ამ ახალი მეთოდის ათვისებასა და გამოყენებაში“,-აღნიშნა სკოლის წარმომადგენელმა.